Топ листа на најдобри касапи во Хановер

Ако барате добра месарница во Хановер, ќе бидете расипани за избор. Градот нуди различни месарски продавници кои се истакнуваат по својот квалитет, свежина и разновидност. Без разлика дали сте расположени за срдечен братвурст, сочен стек или специјалитет за фина шунка, гарантирано ќе ја најдете вистинската адреса тука. Во овој блог пост, го претставуваме нашиот врвен список на најдобри касапи во Хановер кои дефинитивно треба да ги пробате.

1. Мецгереј Милер
Касапската продавница на Милер е семеен бизнис кој постои повеќе од 100 години. Тука сé уште се врши традиционално клање и преработка, што се одразува на високиот квалитет и вкус на месото. Месарницата милер нуди широк спектар на колбаси и производи од месо кои се свежо произведени секој ден. Особено популарни се домашните колбаси на црниот дроб, крцкавите колбаси и нежните говедски стекови. Месарската продавница Милер му придава голема важност на регионалното и соодветното животно суштество и го добива своето месо исклучиво од локалните фарми.

2. Флешерај Шмит
Fleischerei Schmidt е модерна и иновативна месарница специјализирана за суво говедско месо. Ова значи дека по заклањето, говедското месо созрева во воздух неколку недели, што го прави особено нежен и ароматичен. Fleischerei Schmidt нуди различни степени на зреење и кратења кои можете да ги изберете според вашиот вкус. Исто така, ќе најдете избор на фина шаркутерија, салати и готови оброци, од кои сите се произведуваат во куќа.

Advertising

3. Касапска продавница Вебер
Месарницата Вебер е мала, но фина месарница која е специјализиран за шунка и пушени производи. Овде можете да изберете од преку 50 различни сорти, сите направени по стари рецепти и со природни зачини. Месарницата Вебер сé уште пуши сопствено месо над бук дрво, кое обезбедува неспоредлива арома. Без разлика дали шунка од Шварцвалд, тиролиска сланина или шунка од лосос, тука ќе најдете нешто за секој вкус.

4. Флешери Мајер.
Флешереј Мајер е органска месарница посветена на органската и одржлива потрошувачка на месо. Fleischerei Meyer нуди само органско месо кое доаѓа од контролирани и сертифицирани животни. Месото е без антибиотици, хормони и генетско инженерство и се преработува нежно. Покрај класичните колбаси и производи од месо, Fleischerei Meyer исто така нуди и вегетаријански и вегански алтернативи направени од соја, сеитан или лупини.

5. Касапска продавница Келер
Мецгереи Келер е меѓународна месарница која ви нуди кулинарско патување низ целиот свет. Покрај германските колбаси и месести специјалитети, касапската продавница "Келер" исто така нуди егзотични производи кои инаку би ви било тешко да ги најдете. Дали јагнешко од Нов Зеланд, бизон од Канада или кенгур од Австралија, тука можеш да го згмечиш непцето. Касапската продавница Келер исто така нуди широк спектар на зачини, сосови и странични јадења кои одат совршено со различните видови на месо.

Hannoveraner Schloß bei Tag.